Технологія виробництва мельтблаун

28 травня 2020

Ринок нетканих матеріалів у всьому світі зростає швидкими темпами, поява нових способів формування і скріплення волокон, розробка нових комбінацій волокон, призводить до появи нових більш сучасних гідрофільних і фільтруючих матеріалів, одним з таких є мельтблаун.

Мельтблаун (Meltblown) - це нетканий матеріал, який має потужні гідрофільні і бар'єрні властивості до проникнення мікроорганізмів. Залежно від щільності виготовленого нетканого полотна мельтблаун визначається і область його застосування. Так, наприклад, для медичних масок застосовується матеріал щільністю 10 ÷ 50 г / кв.м, для респіраторів 60 ÷ 80 г / кв.м, для повітряних фільтрів 150-180 г / кв.м, для виробів, які сорбують, 200-600 г /кв.м.

Технологія виробництва мельтблаун:

Мельтблаун проводиться філь’єрно-раздувним методом, і на відміну до спанбонду, волокна збиваються і укладаються безпосередньо на конвеєр без витягування. Даний спосіб формування полотна називається структуроутворюючих. Структура, отриманого матеріалу Meltblown, складається з хаотично розташованих пористих волокон поліпропілену, таким чином утворюється своєрідна поліпропіленова вата, яка і ущільнюється в подальшому шляхом каландрування. В якості сировини застосовується поліпропілен з дуже високим значенням показника плинності розплаву - до 800-1500 г / 10 хв.

Процес виробництва мельтблаун складається з наступних етапів:

1. Екструзія. Під дією високих температур поліпропіленові гранули проштовхуються крізь маленькі отвори з метою створення однорідної рідкої поліпропіленової маси.

2. Роздуття. Розплавлений поліпропілен подається в філь’єру - деталь установки конічної форми, крізь яку проходять дрібні отвори.

3. Холстоутворення. Проходячи крізь отвори в філь'єрі, розплавлений поліпропілен підхоплюється гарячим повітрям і укладається прямо на конвеєрне полотно. У цей момент поліпропілен застигає і утворюється матеріал, що складається з мікроволокон товщиною від 1 до 5 мкм, що значно тонше за людський волос (80-110 мкм).

4. Намотка матеріалу. Намотування полотна здійснюється в рулони. Залежно від технологічних можливостей обладнання може здійснюватися відразу ж нарізка рулонів за розмірами (по ширині) з обробкою країв або без.

Властивості матеріалів мельтблаун:

Структура матеріалу, що складається з хаотично розташованих волокон поліпропілену, забезпечує високу сорбційну ємність і швидкість сорбції. Так матеріал площею в 35 кв.м здатний увібрати в себе близько 240 л рідких вуглеводнів.

Гідрофобність матеріалу в поєднанні з відмінними бар'єрними властивостями щодо мікроорганізмів дозволяє використовувати матеріал для ефективного захисту органів дихання людини в моменти загострення ГРВІ, грипу та інших інфекційних захворювань дихальних шляхів, а також при виконанні різних видів виробничих робіт, які супроводжуються наявністю в повітрі будівельного пилу, парів, газів, пилку і інших алергенів.

Застосування мельтблаун:

Використовуючи мельтблаун, виробляють:

- засоби індивідуального захисту органів дихання (медичні маски і респіратори);

- засоби гігієни новонароджених та дітей (серветки і підгузки);

- засоби для жіночої гігієни (серветки і прокладки);

- продукти нетримання для людей похилого віку (підгузки для дорослих);

- продукти фільтрації, води, повітря і газу, які застосовуються на виробництвах в фільтровентиляційних установках;

- абсорбуючі серветки і засоби для поглинання олії, нафти та інших аварійних хімічно небезпечних речовин.

У Софторг можна купити обладнання для виробництва мельтблаун по однорядній та багаторядній технології, з різною шириною рулону і продуктивністю. Більше інформації про лінії виробництва в розділі Обладнання для виробництва нетканих матеріалів.